V pátek 10. ledna 2020 nebude v provozu odpolední družina, děti si vyzvedněte dle jejich rozvrhu.

Školní knihovna zahajuje svou pravidelnou činnost

Po třech měsících příprav od pátku 6.12. zahajuje svou pravidelnou činnost školní knihovna při naší základní škole. Knihovna je umístěna v učebně 1.třídy a čítá zhruba 600 knih, které jsme barevně odlišili podle toho, zda se jedná o četbu pro malé nebo velké čtenáře a na encyklopedie.

Knihy jsou řazeny v abecedním pořadí, takže žáci, kteří hledají konkrétní knihu např. pro povinnou četbu, se mohou dobře zorientovat. Součástí knihovny jsou i dětské časopisy.

Nedílnou součástí jsou soubory knih určené pro společnou četbu ve třídách. I zde máme knihy pro začínající čtenáře, mladší čtenáře a pokročilé. Pro ty nejstarší se jedná vždy o knihy plné humoru nebo napětí. Půjčovat se bude vždy ve čtvrtek po 4.vyučovací hodině a v pátek o velké přestávce, tedy po 1.vyučovací hodině. Půjčovní doba na každou knihu je jeden měsíc. Žák si může půjčit při jedné návštěvě maximálně 3 knihy. S výběrem knih jim rádi pomůžeme.

Žáci ZŠ Botanická mají knihovnu zdarma.

Ernest Hemingway řekl, že neexistuje věrnějšího přítele než knihy. Těšíme se, že si tedy žáci u nás své přátele najdou.

Mgr. Hana Pokorná, zástupkyně ředitelky školy

Informace k zahájení školního roku 2019/2020

Zahájení nového školního roku pro žáky 2. – 7. ročníku proběhne v pondělí 2. září 2019 v 7. 55 hodin v jednotlivých třídách. Po první vyučovací hodině (8.45 hod.) půjdou žáci domů.

Slavnostní zahájení školní docházky žáků 1. ročníku bude rovněž v pondělí 2. září 2019 od 9.00 hodin v učebně 1. ročníku (2. patro, přístup do třídy je průchodem přes 3. patro ZŠ po schodišti do 2. patra).

Rodiče s prvňáčky se sejdou ve vestibulu školy nejpozději v 8.45 hod., zde si je v 8.50 hod. vyzvedne třídní učitelka a dovede je do třídy.

První den si žáci přinesou přezůvky, psací potřeby, sešit na poznámky, a pokud chtějí vlastní zámek, tak zámek k šatní skříňce. Nově nastupující žáci, kteří do naší školy přestoupili, si převezmou učebnice.

Obědy budou 2. září 2018 vydávány v době od 11.00 – 11. 30 hodin.

Provoz školní družiny bude zahájen v pondělí 2. 9. 2019 v době od 9.00 do 16.30 hodin. Od úterý 3. 9. 2019 začne pravidelný provoz, tzn., že bude probíhat už i ranní provoz v době 6.30 - 7.30 hodin. Před umístěním dítěte do ŠD je nutné dítě k docházce přihlásit prostřednictvím zápisního lístku, který rozdají dětem vychovatelky ŠD v pondělí 2. 9. 2019. nebo na školním webu.

Vyučování v prvním školním týdnu bude realizováno takto:

Po 2.9.

Út 3. 9.

St 4. 9.

Čt 5. 9.

Pá 6. 9.

1.ročník

Slavnostní zahájení

2 hodiny

3 hodiny

2.ročník

3.ročník

4.ročník

5.ročník

6.ročník

5 hodin

7.ročník

5 hodin

V pondělí - středu budou žáci pracovat ve třídách se svými třídními učiteli, od středy 4. 9. učíme podle rozvrhu hodin v 6.-7. ročníku, od čtvrtka 5. 9. učíme dle rozvrhu hodin v 1.-5. ročníku.

Organizace vyučovacího dne viz školní řád.