Vážení rodiče,

dle Manuálu vydaného MŠMT dne 17.8.2020 a dalších pokynů pana ministra školství upravujeme provoz v ZŠ Staňkova, pracoviště Botanická, takto:

• Škola zahájí svou činnost v plném rozsahu v souladu se školskými právními předpisy.

• Pobyt zákonných zástupců a dalších dospělých osob bude omezen. Pokud zákonný zástupce bude nucen něco ve škole vyřídit, kontaktuje e-mailem učitele a domluví si schůzku po 14h, kdy již žáci ve škole nepobývají.

• Úklid, větrání a dezinfekce společných prostor se bude provádět několikrát denně. Pokud je ve třídě koberec, odklidí se, nebo bude denně vysáván.

• Po příchodu do školy si žáci dezinfikují ruce, po příchodu do třídy si ruce omyjí ruce teplou vodou a dezinfekčním mýdlem, popř.provedou další dezinfekci rukou.

• Pokud dítě potřebuje kašlat nebo kýchat, provede to vždy do jednorázového kapesníku, který následně vyhodí a umyje si ruce. Proto balíček kapesníků nosí denně v aktovce.

• Pro zmírnění styku žáků mezi jednotlivými třídami bude upraven režim přestávek. Během výuky se žáci nebudou přesouvat do jiných učeben s výjimkou TV, která bude probíhat v tělocvičně školy.

• Škola bude organizovat kroužky a mimoškolní akce s ohledem na epidemiologickou situaci.

• Žáci s příznaky onemocnění COVID-19 do školy nemohou vstoupit. Pokud se v průběhu dne příznaky objeví, bude žák izolován, zákonní zástupci informováni a jsou povinni si dítě ve škole bezodkladně vyzvednout a odvézt. Pro tento účel je nutné, aby žáci nosili denně roušku. Zákonní zástupci, kteří dítě vyzvedli ve škole, se telefonicky domluví na dalším postupu s praktickým lékařem.

• Pokud u žáka přetrvávají příznaky jako rýma, kašel aj., které jsou projevem alergického nebo chronického onemocnění, je nutné donést potvrzení od praktického lékaře.

Onemocnění dítěte COVID-19 hlaste ZŘŠ Pokorné na e-mail Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. (Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.).

V případě, že se epidemiologická situace v Brně zhorší, bude škola reagovat dalšími pokyny.

Mgr. Hana Pokorná, ZŘŠ