Mimoškolní aktivity

Konverzace AJ 7. ročník

NĚMČINA

Němčina hrou 3. – 5. ročník

DALŠÍ – čeština, hudebka, výtvarka, matika, přírodověda …

Příprava na přijímací zkoušky na víceletá gymnázia ČJ/M 7. ročník (P. Břínková, K. Semotamová)

Jak si zamilovat knihy 5. – 7. ročník (P. Břínková)

Logická matematika 4. – 5. ročník (K. Semotamová) (logické úlohy a aktivity na rozvoj logického a kritického myšlení, příprava na přijímací zkoušky na víceletá gymnázia)

Logopedie 1. – 3. ročník (P. Rudolfová)

(podpůrný kroužek pro děti s poruchami komunikačních schopností)

Sborový zpěv 3. – 7. ročník (K. Semotamová)

Hry pro osobnostní rozvoj 3. – 5. ročník (K. Veselská) úterý 7:00 – 7:45 (aktivity na rozvoj komunikace, soustředění a spolupráce

Relaxace 6. – 7. ročník (K.Veselská) čtvrtek 7:15 – 7:45 (techniky pro odpočinek a zvládání stresu)

Výtvarka 1. – 3. ročník (M. Zámečníková)

(kreativitě se meze nekladou, různé výtvarné techniky a dílničky)

Keramika v ŠD(L. Gáborová)

Zdravotnický kroužek 4. – 7. ročník(K. Nováková)

(první pomoc, chování v krizových situacích,  nesmí chybět v lékárničce)

Přírodovědecký kroužek 5. – 7. ročník (K. Nováková) (zkoumání přírody, jednoduché pokusy, propojuje všechny přírodovědné předměty)

Malý přírodovědec  1. – 4. ročník (K. Nováková)(poznávání zvířat, stop a rostlin, jak se na svět dívat jinak)

Sportovní hry 1. – 2. ročník(P. Hubáček) –

(basketbal, fotbal, volejbal, florbal, házená, vybíjená)

Sportovní hry 3. – 5. ročník(P.Hubáček)–

(basketbal, fotbal, volejbal, florbal, házená, vybíjená)

Netradiční hry  1. – 2. ročník(P. Hubáček)–

(ringo, indiaca, faustball, bränball, ringet)

Netradiční hry  3. – 5. ročník(P. Hubáček)–

(ringo, indiaca, faustball, bränball, ringet)

Jóga I 1. – 3. ročník(P. Rudolfová)–

(osvojení základních jógových pozic hravou formou)

Jóga II 4. – 7. ročník (P. Rudolfová)

V rytmu 3. – 7. Ročník (V. Zavřelová) (základy tancování všech stylů)

Cambridge English

Cambridge English - Young Learners English

Zkoušky YLE=Young Learners English Test (Starters, Movers a Flyers) jsou určeny dětem od 7 do 12 let. Jsou strukturovány tak, aby je motivovaly k učení angličtiny. Děti při zkoušce mimo jiné omalovávají, kreslí a mluví s examinátorem, a to je baví. Školy po celém světě pomocí těchto zkoušek motivují děti ke studiu angličtiny a ukazují rodičům pokrok, kterého jejich děti dosahují. ZŠ Botanická již druhým rokem připravuje žáky na tyto zkoušky.

Pretesty přímo ve škole

V pondělí 12. února proběhnou u nás pretesty zkoušek YLE Starters, Movers a Flyers. Výsledky zkoušek nanečisto budou během měsíce.

Druhy zkoušek pro děti

YLE Starters - úroveň A0 (pre-A1) dle SERR

YLE Movers – úroveň A1 dle SERR

YLE Flyers – úroveň A2 dle SERR

Průběh zkoušky

Všechny úrovně YLE se skládají ze tří částí, tzv. Papers.

Paper 1 - Čtení a psaní

Paper 2 - Poslech

Paper 3 - Mluvený projev

Úroveň Starters: čtení a psaní (20 minut), poslech (přibližně 20 minut), mluvení (5 minut).

Úroveň Movers: čtení a psaní (30 minut), poslech (přibližně 25 minut) 3. mluvení (7 minut).

Úroveň Flyers: čtení a psaní (40 minut), poslech (přibližně 20 minut), mluvení (9 minut).

V celé zkoušce Cambridge English: Young Learners může dítě získat maximálně 15 bodů neboli erbů.

YLE Starters

Základní úroveň zkoušek pro děti od 7 let. Zkouška je určená pro úroveň CEFR pre-A1(někdy označováno jako A0). Děti si vytvářejí základy pro jazykovou výuku, učí se praktickým jazykovým dovednostem. Zkouška tak poskytuje spolehlivé a jednotné měřítko pro hodnocení poslechu, ústního projevu, čtení a psaní.

YLE Movers

Druhá úroveň zkoušek YLE je vhodná pro děti mezi 8 a 11 lety. Je dalším krokem k postoupení do vyšších úrovní. Zkouška je určená pro úroveň CEFR A1 a testuje komunikativní způsobilost v každé ze čtyř jazykových dovedností (čtení, psaní, slovní projev, poslech). Uchazeč na tomto stupni by se měl jazykově vyrovnat s řadou každodenních situací.

YLE Flyers

Třetí a nejnáročnější z testů byl navržen pro děti od 9 do 12 let Je srovnatelná s úrovní zkoušek KET a je tak prvním krokem k hlavnímu souboru mezinárodně uznávaných cambridgeských zkoušek pro mládež a dospělé. Zkouška je určená pro úroveň CEFR A2. Uchazeč na tomto stupni by se měl jazykově vyrovnat s řadou každodenních situací, které vyžadují použití angličtiny ve své zemi i v zahraničí, v kontaktu s rodilými mluvčími angličtiny i cizinci. Měl by být schopen číst jednoduché články a psát dopisy.

Certifikát a platnost

Po absolvování všech částí testu získává každé dítě mezinárodní certifikát.
Zkouška je oficiálně uznávána po celém světě. Certifikát, o jejím složení, potvrzuje jazykové znalosti pro případné další studium a má celoživotní platnost.

Termíny zkoušek jsou uváděny pro variantu PAPER BASED.